dimecres, 21 de maig de 2014

PREMIS DEL CONCURS DE TEATRE AMATEUR AMATEUR DE SANT FELIU DE GUÍXOLS



publicat per

El passat cap de semana es va fer públic el veredicte del IX Concurs de Teatre Amateur de Sant Feliu de Guíxols. El jurat, format per Josep Martínez, Miquel Pelló, Eva Feliu , Cristina Carrión, Mercè Vives,José Luís Mayo, Natividad Zarzoso, Assumpció Esquiva, Lluís Trigueros, Antònia Garcia  i Pere Carreras.

MILLOR DIRECCIÓ:
1r premi:         IVAN PADILLA amb LA DONA FLOR
2n premi:         ORIOL ALGUERSIARI i MONTSE AZANUY amb MOLT SOROLL PER NO RÈS
3r premi:         MARC DE LA TORRE i ELOY FALGUERA amb 25 DE GENER
Nominat:         LLORENÇ RAFECAS amb VARIACIONS ENIGMÀTIQUES
Nominat:         ROSA GRANÉ  amb BURUNDANGA

MILLOR ACTRIU PRINCIPAL:
1r premi:         MARTA BALADA com BEATRICE a MOLT SORROLL PER NO RÈS
2n premi:         MIREIA LORENTE com ANNA a EL DIARI D’ANNA FRANK
3r premi:         TXELL VALL com LIDIA a LA DONA FLOR
3r premi EXAÈCUO: CLARA SELLÉS com SÍLVIA a BURUNDANGA
Nominat:         SARA SCHKOT com BERTA a BURUNDANGA

MILLOR ACTRIU DE REPARTIMENT:
1r premi:         MARIA RODRÍGUEZ com DOLORS a 25 DE GENER
2n premi:         IMMA GIRONÈS com SRA.FRANK a EL DIARI D’ANNA FRANK
2n premi EXAÈCUO: MARGA SELVA com SRA.VAN DAAN a EL DIARI D’ANNA FRANK
3r premi:         NÚRIA BOFARULL com HERO a MOLT SOROLL PER NO RÈS
Nominat:         MARIA SAEZ com ISABEL i ESTER a LADONA FLOR

MILLOR ACTOR PRINCIPAL:
1r premi:         ORIOL ALGUERSUARI com BENEDICTE a MOLT SOROLL PER NO RÈS
1r premi EXAÈCUO: FRANCESC FALGUERA com ESTEVE a 25 DE GENER
2n premi:         GENÍS MAYOLA com SR.FRANK a EL DIARI D’ANNA FRANK
2n premi EXAÈCUO:  CARLES GUTÉS com AMADEU a 25 DE GENER
3r premi:         PERE PALAU com SR.RECASENS a HEM DE PURGAR EL TETE

MILLOR ACTOR DE REPARTIMENT:
1r premi:         ALEX GUIX com ROBERT a LA DONA FLOR
2n premi:         BIEL CADILLA com ALEX a LLUNY DE NUUK
3r premi:         JOSÉ RUIZ com SR.PERALES a HEM DE PURGAR EL TETE
3r premi EXAÈCUO:  JOAN ALTARRIBA com GORKA a BURUNDANGA
Nominat:         JORDI BOLDÚ com MAX a LLUNY DE NUUK

PREMI A LA DICCIÓ I VOCALITZACIÓ:
1r premi:          PUNT I SEGUIT TEATRE amb 25 DE GENER
Nominat:         CENTRE PARROQUIAL DE ST.VICENS amb MOLT SOROLL PER NO RÈS
Nominat          G.TEATRE EL CENTRE DE ST.LLORENS DEL PENEDÈS amb VARIACIONS ENIGMÀTIQUES

MILLOR ESCENOGRAFIA:
1r premi:         SALA CABANYES amb EL DIARI D’ANNA FRANK
Nominat:         PUNT I SEGUIT TEATRE amb 25 DE GENER
Nominat:         MALA FAMA del casal Familiar Recreatiu amb LA DONA FLOR

MILLOR COMPANYIA:
1r premi:         SALA CABANYES amb EL DIARI D’ANNA FRANK
2n premi          PUNT I SEGUIT TEATRE amb 25 DE GENER
3r premi:         CENTRE PARROQUIAL DE ST.VICENS amb MOLT SOROLL PER NO RÈS
Nominat:         G.TEATRE EL CENTRE DE LLORENÇ DEL PENEDÈS amb VARIACIONS ENIGMÀTIQUES
Nominat:         G.T. ENTRE CAMETES amb BURUNDANGA

PREMI A LA VOTACIÓ POPULAR:
1r premi:         9,394 G.TEATRE EL CENTRE DE LLORENÇ DEL PENEDÈS amb VARIACIONS ENIGMÀTIQUES
2n premi:         9,106 CENTRE PARROQUIAL DE ST.VICENS amb MOLT SOROLL PER NO RÈS
3r premi:         8,910 SALA CABANYES amb EL DIARI D’ANNA FRANK
Nominat:         8,872 G.T. ENTRE CAMETES amb BURUNDANGA
Nominat:         8,789 INESTABLE CERETANA amb AMADEUS

PREMI DEL JURAT A LA PARELLA CÒMICA:
OSCAR MUNTANYÀ i GERARD TOMÀS com a CIRERETA i AGRÀS a MOLT SOROLL PER NO RÈS.

PREMI ESPECIAL DEL JURAT:

A VARIACIONS ENIGMÀTIQUES DEL GRUP DE TEATRE EL CENTRE DE LLORENÇ DEL PENEDÈS
Publica un comentari a l'entrada