dilluns, 28 de maig de 2012

Copa Catalunya Masculina: ja es coneixen els quatre candidats al títol




Ja es coneixen els quatre equips que es disputaran el títol de campions de la màxima competició catalana masculina, la Copa Catalunya: Aracena-Sant Josep, Lluïsos de Gràcia, Platges de Mataró i Tau Icesa-Ploms Salle-Reus.

- FASE FINAL
(eliminatòria prèvia: anada)
a) 20/05/12 19:00h Aracena-Sant Josep 94 - CB Martorell-Solvin 86
b) 20/05/12 18:30h CB Salt 54 - Lluïsos de Gràcia 44
c) 19/05/12 19:15h Tau Icesa-Ploms Salle-Reus 88 - CB Santa Coloma 81
d) 19/05/12 18:30h CB Igualada 70 - Platges de Mataró 71

(eliminatòria prèvia: tornada)
a) 27/05/12 18:00h CB Martorell-Solvin 57 - Aracena-Sant Josep 66
b) 26/05/12 20:00h Lluïsos de Gràcia 72 - CB Salt 60
c) 26/05/12 19:30h CB Santa Coloma 61 - Tau Icesa-Ploms Salle-Reus 65
d) 26/05/12 19:00h Platges de Mataró 78 - CB Igualada 72

(1a eliminatòria: anada)
e) 03/06/12 18:30h Lluïsos de Gràcia - Platges de Mataró
f) 02/06/12 19:15h Tau Icesa-Ploms Salle-Reus - Aracena-Sant Josep

(1a eliminatòria - 10/06/12 - tornada)
e) Platges de Mataró - Lluïsos de Gràcia
f) Aracena-Sant Josep - Tau Icesa-Ploms Salle-Reus

(2a eliminatòria - 17/06/12: 3r i 4t lloc)
g) Perdedor e) - Perdedor f)

(2a eliminatòria - 17/06/12: Final)
h) Guanyador e) - Guanyador f)

Ascendiran a Lliga EBA els equips classificats en 1r i 2n lloc un cop celebrada la Fase Final. Més informació a Bases de Competició (click aquí).

- FASE DE PERMANÈNCIA
(play-off 1r partit: al millor de 3 partits)
20/05/12 19:00h CB Castellar 71 - Rosello&Diaz Carandell-Ribes 58 (1-0)
19/05/12 20:00h AESC-Ramon Llull 63 - UB Sant Adrià 65 (0-1)
20/05/12 19:00h CN Tàrrega 68 - Muralla Optica-CB Blanes 70 (0-1)
19/05/12 20:00h Universitat de Vic 92 - CB Santpedor 57 (1-0)

(play-off 2n partit: al millor de 3 partits)
26/05/12 18:00h Rosello&Diaz Carandell-Ribes 53 - CB Castellar 66 (0-2)
26/05/12 17:45h UB Sant Adrià 48 - AESC-Ramon Llull 49 (1-1)
26/05/12 19:30h Muralla Optica-CB Blanes 61 - CN Tàrrega 59 (2-0)
26/05/12 19:00h CB Santpedor 53 - Universitat de Vic 62 (0-2)

(play-off 3r partit: al millor de 3 partits)
02/06/12 18:00h AESC-Ramon Llull - UB Sant Adrià

Els perdedors d'aquesta fase de permanència (Rosello&Diaz Carandell- Ribes, CN Tàrrega i CB Santpedor) descendiran al Campionat de Catalunya Masculí de Primera Categoria mentre que els guanyadors es mantindran a la Copa Catalunya Masculina.

AE Minguella-Citroen BDN, CB Viladecans-Sant Gabriel, CB Argentona i GAM CB Vila-seca descendeixen de categoria en finalitzar la fase regular a les dues darreres posicions de descens directe dels dos grups.

publicat per
28 de maig de 2012

Publica un comentari a l'entrada