dijous, 19 d’abril de 2018

Marga Selva millor actriu de repartiment per “Demà coneixeràs en Klein” al XXVIIIè Concurs de Teatre Amateur del Foment Martinenc




El passat dissabte 14 d’abril es va celebrar el sopar-cloenda i l’acte de lliurament de premis del XXVIIIè Concurs de Teatre Amateur del Foment Martinenc.
Sala Cabanyes va participar en aquesta edició amb la representació de l'obra “Demà coneixeràs en Klein” del dramaturg  mataroní Toni Cabré i dirigida per Joan Peran.

Premis Concurs de Teatre 2018
Presentem a continuació la llista d’actors, actrius, direcció i grups guardonats en aquesta edició:

Premi al millor actor de repartiment:
1r Albert Ivars pel paper de Dave en l’obra Fullmonti de Kakaiba Teatre de Sabadell.
2n ex aequo Robert Batsollera pels papers de Kistunov, Senyora i altres en l’obra Contents i enganyats del Grup de Teatre Cassanenc de Cassà de la Selva.
2n ex aequo Àlex van Wijhe pels papers d’Antoixa, Nina i altres en l’obra Contents i enganyats del Grup de Teatre Cassanenc de Cassà de la Selva.
3r Lluís Muchart pel paper de Gerald en l’obra Fullmonti de Kakaiba Teatre de Sabadell.

Premi a la millor actriu de repartiment:
1r Marga Selva pel paper de Secretària en l’obra Demà coneixeràs en Klein de la Sala Cabanyes de Mataró.
2n Núria Cantó pel paper de Laura Seguí en l’obra Carnaval de l’Associació Artística Encert de Sabadell.
3r Mireia Teixidor pel paper de Sara en l’obra Segueix el teu cor de GESPA de Barcelona.

Premi al millor actor protagonista:
1r Josep Maria Martí pels papers de Dona, General i altres en l’obra Contents i enganyats del Grup de Teatre Cassanenc de Cassà de la Selva.
2n Carles Alsina pels papers de Natàlia, Ivan Txerdiakov i altres en l’obra Contents i enganyats del Grup de Teatre Cassanenc de Cassà de la Selva.
3r Quim Ribalta pel paper de Gaz en l’obra Fullmonti de Kakaiba Teatre de Sabadell.

Premi a la millor actriu principal:
1r Laia Planella pel paper d’Adela en l’obra El bosc de Una càpsula de teatre d’Olot.
2n ex aequo Carla Pueyo pel paper d’Anna en l’obra Segueix el teu cor de GESPA de Barcelona.
2n ex aequo Maria Fontana pel paper de Rosa en l’obra Segueix el teu cor de GESPA de Barcelona.
3r Anna Aumatell pel paper de Judith en l’obra El bosc de Una càpsula de teatre d’Olot.

Premi a la millor escenografia:
1r Una càpsula de teatre d’Olot per l’obra El bosc.
2n Grup de Teatre Cassanenc de Cassà de la Selva per l’obra Contents i enganyats.
3er l’Associació Artística Encert de Sabadell per l’obra Carnaval.

Premi a la millor direcció:
1r Marc Ciurana del grup Grup de Teatre Cassanenc de Cassà de la Selva per l’obra Contents i enganyats.
2n Xevi Rossell del grup Una càpsula de teatre d’Olot per l’obra El bosc.
3r Vicenç Peig del grup Kakaiba Teatre de Sabadell per l’obra Fullmonti.

Premi al millor grup teatral:
1er Grup de Teatre Cassanenc de Cassà de la Selva per l’obra Contents i enganyats.
2n Kakaiba Teatre de Sabadell per l’obra Fullmonti.
3r GESPA de Barcelona per l’obra Segueix el teu cor.

Premi Francina Vilanova:
A Laura Plasència d’Una càpsula de teatre d’Olot per la composició i interpretació d’una música capaç d’acompanyar i transportar els espectadors al turbulent món que se’ns va presentar dins la cabana d’El bosc.

Premi Manel Cebrián:
Al grup GESPA de Barcelona per l’obra Segueix el teu cor que va obtenir una puntuació a la votació popular de 9,12.

Moltes felicitats Marga !!!

Publica un comentari a l'entrada